A-Z Studenten Bestuurskunde

Studentmentor plus

Als je begint met je opleiding bij de HvA komt er veel op je af. Alles is anders dan je gewend was en je moet nog helemaal je weg vinden. Dat is voor iedereen pittig, maar als je een functiebeperking of een vluchtachtergrond hebt, kan het nog net wat lastiger zijn. Daarom kunnen deze eerstejaarsstudenten een studentmentor+ aanvragen: een getrainde ouderejaarsstudent van de eigen opleiding die extra begeleiding biedt tijdens de eerste 100-dagen van de opleiding.

Ben jij eerstejaars en wil je een Studentmentor+ aanvragen? Of ben je ouderejaars en wil je Studentmentor+ worden? Lees dan verder.

Wat is het Studentmentoren+ programma?

Tijdens het Studentmentoren+ programma wordt een eerstejaarsstudent (mentee) gekoppeld aan een ouderejaarsstudent (mentor) van dezelfde opleiding. Jullie ontmoeten elkaar om de week voor een gesprek van ongeveer 45 minuten. In dit gesprek kan de mentee vragen stellen over de opleiding, de eigen studievoortgang en de HvA. De mentor wijst de weg binnen de opleiding, kent de gebouwen en systemen, weet welke hulpbronnen er zijn binnen de HvA en biedt een luisterend oor. De gesprekken plannen jullie zelf in. Naast de gesprekken kunnen jullie ook via app of e-mail contact houden.

Studentmentor+ is een initiatief van de platforms Limitless en Students that Matter en jouw opleiding. Limitless is het HvA-platform voor studenten met een functiebeperking. Students that Matter is het HvA-platform voor studenten met een vluchtachtergrond.

Studentmentor+ aanvragen (voor eerstejaarsstudenten)

Ben jij eerstejaarsstudent, heb je een functiebeperking of vluchtachtergrond en wil je graag wat extra begeleiding tijdens de eerste 100 dagen van je opleiding? Vraag dan een Studentmentor+ aan bij de contactpersoon van jouw opleiding (zie tabel onderaan deze pagina).

We verwachten van jou als mentee dat je afspraken nakomt en de Studentmentor+ op de hoogte houdt van hoe het gaat (op de opleiding).

Studentmentor+ worden (voor ouderejaarsstudenten)

Ben jij zelf ouderejaarsstudent en wil jij studenten met een functiebeperking of een vluchtachtergrond helpen met het maken van een soepele start tijdens hun eerste honderd dagen? Geef je dan op als studentmentor+.

Ter voorbereiding op je rol als Studentmentor+ volg je twee trainingsbijeenkomsten waarin je leert hoe je je mentee kunt begeleiden. Daarnaast volg je een intervisiebijeenkomst waarbij je met andere studenten reflecteert op je rol als mentor. De trainingen en de intervisiebijeenkomst zijn verplicht. Als mentor ontmoet je je mentee om de week voor een gesprek van 45 minuten. Tussendoor ben je via e-mail of app bereikbaar voor vragen.

Natuurlijk doe je dit in de eerste plaats omdat je het leuk vindt om iemand te helpen. Maar de HvA waardeert jouw inzet ook met een vergoeding van 10 euro per uur en een certificaat dat goed staat op je cv.

Aanmelden als Studentmentor+ kan bij de contactpersoon van jouw opleiding, zie de tabel onderaan deze pagina. Meld je het liefst uiterlijk 31 mei 2022 aan, dan kun je al vóór de zomer de eerste training volgen.

Let op: je kunt alleen studentmentor+ worden als je (naar verwachting) in augustus je propedeuse op zak hebt.

Ben jij al Studentmentor+?

Alle informatie is binnenkort te vinden op de website voor Studentmentoren+. De link naar deze site wordt dan hier toegevoegd.

Meer weten of aanmelden?

Wil je een studentmentor aanvragen óf wil je zelf studentmentor worden? Mail dan de contactpersoon van jouw opleiding:

Opleiding Contactpersoon E-mailadres

Accountancy

Lucy Zijlmans

r.l.mzijlmans@hva.nl

AMSIB

Elmanda Bosscha

e.bosscha@hva.nl

Bedrijfskunde

Sylvia van Assendelft van Wijck

s.van.assendelft.van.wijck@hva.nl

Bestuurskunde

Leona Simaan

l.simaan@hva.nl

Commerciele economie

Paul Vink

p.l.vink@hva.nl

Communicatie

Celine Goossen

c.a.m.goossen@hva.nl

Communication and Multimedia Design Nina Sophie Rijntjes nina.sophie.rijntjes@hva.nl

Creative business

Celine Goossen

c.a.m.goossen@hva.nl

Engineering

Servaes Spiekerman

s.a.w.spiekerman@hva.nl

Finance & Control

Jamila Ait Ali

j.ait.ali@hva.nl

Finance, tax and Advice

Nancy Bruin

n.bruin@hva.nl

Forensisch onderzoek

Frank Busweiler

g.f.busweiler@hva.nl

Human resource management

Rukshana Mohabbat

r.s.mohabbet@hva.nl

HBO-ICT

Tinka van Utteren-Overzier

k.m.m.overzier@hva.nl

Lerarenopleiding Duits Susanne Gorlich s.gorlich@hva.nl

Lerarenopleiding Engels

Mili Gabrovsek-Sanders

l.gabrovsek@hva.nl

Lerarenopleiding Frans Linda Chaudron-Hoogenboom s.l.chaudron@hva.nl
Lerarenopleiding Nederlands Anke van Oosterhout a.j.van.oosterhout@hva.nl
Logistiek Safouane Riani s.riani2@hva.nl

Pedagogiek

Daphne Paniry

d.paniry@hva.nl

Toegepaste psychologie Maaike Pardieck m.s.pardieck@hv.nl
Toegepaste Wiskunde Aleid Horjus a.horjus@hva.nl
Verpleegkunde Annemieke Bakker Arkema a.h.bakker@hva.nl
Voeding en dietetiek Jeroni Vergeer j.vergeer@hva.nl

Staat jouw studie er niet bij? Dan heeft jouw opleiding helaas nog geen studentmentoren+. Kijk welke begeleiding en andere voorzieningen er zijn voor studenten met een functiebeperking of voor studenten met een vluchtachtergrond.

Wil je eerst meer weten over het programma? Mail dan naar: studentmentorplus@hva.nl .

Gepubliceerd door  Faculteit Maatschappij en Recht 18 juli 2022